دغدغه ایران

"اسنپ حتی برای ما که در خط کار می‌کنیم هم دردسرساز شده. خیلی از مسافران وقتی در ماشین می‌نشینند می‌گویند که مثلا مسیری را که ما با ٢٠ هزار تومان دربست می‌رویم با اسنپ با ١٠ هزار تومان رفته‌اند. خیلی‌ها حتی ترجیح می‌دهند به جای اینکه برای رفتن به مقصدشان چند بار خط عوض کنند با هزینه بسیار ناچیز با اسنپ و بدون اتلاف وقت به مقصد برسند. اگر اوضاع همینطور ادامه داشته باشد، باید ماشین‌هایمان را در خانه پارک کنیم و همین درآمد ناچیزمان را هم از دست بدهیم."
اعتراض تاکسیران‌ها به «اسنپ» و «تاپسی» www.iusnews.ir

آغاز یک بهار

در مورد اعتراض تاکسیران ها به اسنپ و تپسی

سیگار پشت سیگار، همسفر بودن با شهروندانی که صندلی تاکسی را با راحتی منزل اشتباه گرفته اند، هزینه و تاخیر در ارایه خدمات و … فقط بخشی از همه مسایلی بود در تمام این سال ها از سوی تاکسیرانی بی پاسخ گذاشته شده بود. تپسی و اسنپ با ابتکاری ساده اما درخور توجه هم کیفیت خدمات حمل و نقل درون شهری را بهبود بخشیدند هم روی دیگر استفاده از اینترنت را نشان دادند. مسافرانی که تا دیروز با پاسخ های ناامیدکننده نظیر “فعلا ماشین نداریم” مواجه می شدند حال با اشاره انگشتی ظرف چند دقیقه و با هزینه ای به مراتب کمتر، می توانند به مقصد برسند!

اما این نوآوری در کسب و کارهای جدید هزینه هایی نیز به همراه داشته است. بهبود خدمات و افزایش رضایتمندی به قیمت کسادی کار سنتی ها تمام شده است. پدر 60 ساله یک خانواده چهار نفره که از نسل اینترنت هم نیست، نه با تاکسی و نه با آژانس، یارای رقابت با تپسی و اسنپ را ندارد. رفته رفته آن چه در ابتدا چندان جدی گرفته نمی شد تاثیر خود را بر بازار می گذارد. با کاهش تقاضا برای ماشین، زنگ خطر برای تاکسیرانی به صدا درآمد.

“زنگ خور آژانس روز به روز کمتر می‌شود و بسیاری از راننده‌ها به خاطر اینکه حالا باید ساعت‌ها منتظر بمانند تا نوبتشان شود، از آژانس رفته‌اند. یکی از دوستانم که از آژانس رفته، الآن با اسنپ کار می‌کند و درآمدش حداقل سه برابر من است. با توجه به اجاره مغازه و کاهش عجیب زنگ خور آژانس، مدیرمان چندبار تا حالا گفته است که داریم ورشکست می‌شویم.”[1]

اما سنتی ها چاره کار را نه در روزآمد شدن که در تجمع در برابر مجلس دیدند. پلاکاردها بالا رفتند تا اسنپ و تپسی را پایین بیاورند. نبرد سنت و تجدد بار دیگر علنی شده بود. سنتی ها ضمن بیانیه ای تپسی و اسنپ را به دزدی ایده متهم و تلویحا غرب گرا معرفی کردند و خواستار برخورد با آن ها شدند![2]

آشکارا توجه به فناوری مغفول مانده بود. به بیانی دیگر بجای تطابق با شرایط روز، چاره را در حذف رقیب جستند. سیاستی که نه تنها منتج به شکست خواهد شد بلکه تبعات بیشتری برای سنتی ها درپی خواهد داشت کمااینکه در حال حاضر اشکال خصوصی تری از اسنپ و تپسی هم به بازار آمده اند، هم پا[3]، کاروان رو[4] نمونه هایی از این دست هستند.

در نهایت پس از تحصن در برابر مجلس و دزد و مکار خواندن اسنپ و تپسی، نهایتا تاکسیرانی پذیرفت که موسم خانه تکانی فرارسیده است. کارپینو[5]، پاسخ منطقی این نهاد برای رقابت با اسنپ و تپسی، شاید آغاز یک بهار پس از این زمستان سرد باشد.  

 

پانویس ها


[1]– تاکسی‌یاب یا قاتل تاکسی؟/ ماشین‌های شخصی، پیروز جنگ مسافرکش‌ها  www.fardanews.com

[2]– اعتراض به دو شرکت اینترنتی اسنپ و تپ سی  www.shanbemag.ir

[3]– هم پا از نرم افزارهای حمل و نقل محسوب می شود که در مجتمع فناوری دانشگاه صنعتی شریف مستقر است  www.hampasho.com

[4]– کاروان رو اساس کار خود را بر حمل و نقل های بین شهری قرار داده است www.carvanro.com

[5]– کارپینو؛ اپلیکیشن درخواست تاکسی از ناوگان تاکسیرانی   www.carpino.ir

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.